https://www.fabrykasily.pl/

TBC

Total body conditioning, czyli TBC, to rodzaj zajęć fitness, które pozwalają wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie całego ciała – od ramion po łydki, a dodatkowo spalić mnóstwo kalorii, dynamicznie spalić tkankę tłuszczową i poprawić kondycję. Podnieść pośladki i wysmuklić talie :)))
Trening TBC to dwa w jednym. Z jednej strony obejmuje ćwiczenia aerobowe, które przyspieszają bicie serca i umożliwiają podkręcenie tempa metabolizmu, spalają tkanke tłuszczową , z drugiej – ćwiczenia wzmacniające mięśnie. TBC jest intensywny treningiem, ale też świetną zabawą!

 

MAMA W FORMIE

 

Jedyne w Skierniewicach zajęcia dla kobiet w ciąży.

 

Korzyści płynące z uczestnictwa w ćwiczeniach:

  • poprawa funkcjonowania układu krążenia i oddechowego
  • lepsza tolerancja wysiłku w czasie ciąży i porodu
  • uelastycznienie mięśni dna miednicy
  • pozytywny wpływ na przebieg ciąży, poród, połóg oraz dziecko
  • poprawa ogólnego samopoczucia.

 

Zajęcia są dostosowane do każdego trymestru ciąży.

 

Na zajęcia zapraszamy również świeżo upieczone mamy, które chcą wdrożyć swój organizm do treningów.

Zaleca się, aby odczekać około 8 tygodni po porodzie naturalnym, 10-14 tygodni po zabiegu cesarskiego cięcia.

 

Intensywność: mała i średnia

Poziom zaawansowania: dla wszystkich

 

 

TRENING FUNCJONALNY

Celem treningów funkcjonalnych jest wszechstronne wzmocnienie całego ciała. Nie są one nakierunkowane na wzrost masy mięśniowej lecz na poprawę sprawności, koordynacji i gibkości. Podczas treningu naśladowane są ruchy wykonywane na co dzień przy zwykłych czynnościach, lecz w szybszym tempie i z większą ilością powtórzeń. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko urazów w życiu codziennym.
Bardzo ważną zaletą tej formy ćwiczeń jest również wzmacnianie tzw. mięśni głębokich, odpowiadających za utrzymanie prawidłowej postawy ciała – zmniejszenie ryzyka występowania bólu kręgosłupa. Trening funkcjonalny jest szczególnie wskazany dla osób prowadzących siedzący tryb życia, których gorset mięśniowy jest często słaby.
W celu zachowania dużej różnorodności ruchów wykorzystywane są dodatkowo przyrządy dostępne w naszym klubie: liny, box'y, odważniki kulowe kettlebel, piłki lekarskie, taśmy, worki bułgarskie, kamizelki obciążeniowe, płotki i wiele innych.
Instruktor Krzysiek zadba, żeby każdy dał z siebie wszystko i odpowiednio zmotywuje do pracy bacznie pilnując przy tym prawidłowej techniki wykonywanych ćwiczeń! Jak sam mówi "Trening, który mam prowadzić w dużej mierze oparty będzie na ćwiczeniach zapożyczonych ze sportów walki. Uważam, że zawodnicy sportów walki są przede wszystkim najsprawniejszymi jak i bardzo silnymi sportowcami. Będzie to trening holistyczny!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CARDIO BRZUCH

Chcąc uzyskać płaski brzuch należy wybrać ćwiczenia aerobowe - nie ma innej drogi. Treningi cardio polepszają pracę serca i zwiększają, poprawiają metabolizm nawet do 24 godzin po treningu.
Największą jednak ich zaletą jest to, że rzeczywiście spalają one tłuszcz, w tym także ten na brzuchu! 
Połączenie i wdrożenie na zajęciach elementów cardio wraz z ćwiczeniami wzmacniajacymi na mięśnie brzucha to najlepszy sposób na wyrzeźbienie "kaloryferka" na ciele. 
Na zajeciach będziemy przyspieszać tętno poprzez dynamiczne ćwiczenia wzmacniające ukierunkowane przede wszystkim na pracę mięśni brzucha, łącząc je z ćwiczeniami bardziej statycznymi, podczas których będziemy doskonalić technikę - tak, by rzeźbienie mięśni brzucha było jak najbardziej efektywne.

 

CLASSIC AEROBIC

 

Pierwotne znaczenie słowa „aerobik” oznaczało w angielszczyźnie „życie lub uaktywnianie się tylko w obecności tlenu”. Dopiero później wyraz „aerobik” zyskał nowe konotacje znaczeniowe, stosowane do określenia systemu treningowego.

W fizjologii aerobik odnosi się do przemian energetycznych, które opierają się na dostarczaniu tlenu do mięśni wykonujących duży wysiłek i wymagających wytrzymałości.

Aerobik, mówiąc najogólniej, jest zestawem ćwiczeń gimnastycznych z elementami tańca. Taneczny charakter ćwiczeń (tzw. stepy) uelastycznia ciało i pobudza krążenie krwi, by organizm poddany dodatkowym obciążeniom mógł pobierać możliwie dużo tlenu i by nie istniało ryzyko niedotlenienia czy powstawania zakwasów.

 

 

FAT BURNING

Fat burning - to zestaw ćwiczeń wzmacniających w szybkim tempie.

Działa głównie na dolne partie ciała: brzuch, biodra, uda, pośladki.

Ma charakter aerobowy (tlenowy) - podczas treningu rozgrzejesz całe ciało, wzmocnisz układ oddechowy i krążenia oraz poprawisz koordynację ruchową.

Intensywność zajęć jest dobrana w taki sposób, aby szybko zredukować poziom tkanki tłuszczowej.

 

 

PILATES

 

Pilates to nieareobikowy system ćwiczeń; polega na wykonywaniu precyzyjnych i powolnych ruchów.
Ćwiczenia wysmuklają sylwetkę, pozwalają uzyskać płaski brzuch, wzmocnić kręgosłup, pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelować pośladki.
Technika ruchu aktywizuje szczególnie mięśnie głębokie kręgosłupa, które w typowej aktywności ruchowej pracują w ograniczonym zakresie.
Mięśnie rozciągają się, wzmacniają i stają się bardziej elastyczne, przez co ciało odzyskuje sprężystość, poprawia się sylwetka, figura staje się smukła i młodzieńcza (mięśnie nie rozbudowują się tutaj wszerz tylko wzdłuż), a chód lekki i pełny gracji.
Podczas ćwiczeń (przy relaksującej muzyce) nie wykonuje się gwałtownych ruchów i podskoków - dzięki czemu jest to metoda doskonała dla osób z bólami stawów i kręgosłupa, osób z nadwagą, ograniczającą możliwość aktywnych ćwiczeń, oraz dla tych, którzy długo nie ćwiczyli.

 

 

MF TRENING

 

MF Trening to zajęcia prowadzone w koncepcji obwodowo stacyjnej

Zajęcia mają na celu:

- doskonalenie sprawności fizycznej, redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wysportowana i proporcjonalna sylwetka

- zdrowie i funkcjonalność w odniesieniu do siedzącego trybu życia

- program zawiera ćwiczenia z systemu CrossFit, treningu funckjonalnego, treningu siłowego oraz gimnastyki korekcyjnej

- indywidualny dobór obciążeń i intensywności ćwiczeń względem uczestników

- zajęcia dostosowane zarówno dla osób zaawansowanych jak i rozpoczynających swoją przygodę z aktywnym i prozdrowotnym trybem życia.

 

 

 

ZAJĘCIA GRUPOWE

O NAS

PLAN ZAJĘĆ

KONTAKT

 

OFERTA

DRUŻYNA

CENNIK

PROMOCJE